טרנדים בסריגה - סתיו/חורף 2014-15

הרבה מתפלאות כשאני מדברת על קולקציות בסריגה (כן, ממש כמו באופנה). בעבר, הסריגה הייתה פשוט דרך ליצור פריטים ללבוש, והסורגות (ופה זה הזמן להבהיר – הפוסט נכתב בהתייחסות למין הנשי אבל מיועד לכל המינים) פשוט סרגו ממה שהיה. היום מקובל לדבר על טרנדים בסריגה.

כשמדברים על טרנדים, אין הכוונה לסריגה כטרנד. כולם יודעים שסריגה היא לא טרנד חדש. למעשה, צמר וסריגים היו כאן מימים ימימה. סריגה היא דרך חיים, במיוחד לאלו שחיים במדינות בעלות מזג אויר מעודד סריגה (לא המדינה שלנו שבעוד אני כותבת יש בה 40 מעלות עם 200% לחות). אבל טרנדים בסריגה, ממש כמו טרנדים באופנה, משתנים בכל עונה.

תצוגות האופנה של סתיו/חורף 2014-15 כבר מפציעות עם קולקציות סרוגות חדשות. גם יצרני הצמר כבר פרסמו את המבחר לעונה הקרובה. זה הזמן לסקירה קצרה על הטרנדים שמגיעים מבתי האופנה המרכזיים. זוהי גם הזדמנות מצוינת להוציא את המסרגות ולהתחיל לקבל השראה. מי אמר שחייבים לשלם כל כך הרבה עבור סריג אופנתי שבקלות אפשר לסרוג לבד פריט דומה?

אבל בואו נדבר על טרנדים. מה בדיוק "הולך" היום? ומה כדאי לסרוג על מנת להישאר מעודכן אופנתית?

סריגי גוף מלא (Head-to-toe Knitwear)

טוב, אני מסכימה, זה לא מיועד לכולם. במיוחד לא הדגם The Row's שנראה כאילו בחרתן להתלבש ככבשה. אבל במקומות קרים במיוחד, זה למעשה רעיון לא רע וממש ניתן לביצוע... תחשבו שמלה קצרה מעל טייץ צמרי או מחממי רגליים וסוודרים מחוט צ'אנקי בתוספת צעיף צ'אנקי מגניב, סטייל כזה יכול ממש להתאים בחודשי החורף הקרים.

משמאל לימין:  Celine, The Row, Marc Jacobs, Sonia Rykiel

סוודרים עבים

ללא ספק זהו סגנון שיותר קל להתחבר אליו. בתצוגות של סתיו/חורף ראינו שהמעצבים התאהבו במראה הרגוע והמחבק וניסו להעביר זאת על ידי שימוש בסוודרים עבים מחוטים רכים במיוחד. בגזרות האלו יש המון דוגמאות וניתן בקלות יחסית להגיע למראה אופנתי גם מבית היוצר שלכן.

משמאל לימין: Alberta Ferretti, Rag & Bone, Miu Miu, Stella McCartney

צעיפים ארוכים

רק מלהסתכל על הצעיפים האלו אנחנו כבר נכנסים לאווירה גשומה. וכשמדברים על צעיפים ארוכים אנחנו מתכוונים לארוכים... ממש ארוכים...

צעיפים הם פרויקטים מצוינים אפילו למתחילות. יש המון דוגמאות גם למבוגרים וגם לילדים. אני הייתי ממליצה להירגע קצת עם האורך אבל הי, אולי המעצבים יודעים משהו שאני לא יודעת...

משמאל לימין: Jonathon Saunders, Zadig & Voltaire, Michael Kors

שמלות סרוגות

מי לא אוהבת שמלה סרוגה בגזרה נוחה ואופנתית?

הגזרות העדכניות בתצוגות של סתיו/חורף 2014-5 הנן שמלות עד גובה הקרסול או גזרה עד גובה המותניים שנלבשת מעל חצאית או מכנסי טייץ צמודים.

משמאל לימין: Chloe, Vionnet, Mark Fast, Helmut Lang

טכניקות

פה אני אצטרך להשתמש במונחים הלועזיים.

ווג הגדירה אותה כ "סריגת חורף המושפעת ממראה העלים שמשנים את צבעם" (קצת פיוטי מדי עבורי...) – זוהי טכניקה הנקראת Waffle. טכניקה נוספת הינה טכניקה הנקראת Honeycomb.

לאלו מכן שמגרדות בראש עכשיו ושואלות honeycomb מה?

הנה הסבר קצר על סריגת waffle וסריגת honeycomb

צבעים

 

ניתן להבחין בקלות כי הצבעים הדומיננטיים בתצוגות הינן צבעי אדמה. חומים, ירוקים, אפורים. אבל זה לא אומר שלא ניתן להחיות את הסריגים עם קצת צבע.

ראינו גם פריטים רבים בגוונים אחרים מורודים רכים, דרך צהובים מרעננים ועד כחולים מלאי ברק.

אני ממליצה – לכו עם מה שאתן אוהבות.

קטגוריה: