סריגה, קרושה וצמר - טרנדים לשנת 2016

אם אתם אוהבי צמר ואת המראה האלגנטי של עבודת יד איכותית, אתם תהנו מהטרנדים שאנחנו רואים עבור 2016. בכל הטרנדים הצמר מככב, ובגדול. מהשילוב העוצמתי של שחור ולבן, דרך החוטים העבים ועד למראה הפרינג' - הכל מכוון למראה הבולט והייחודי - זה הזמן להראות שונים מהשאר.

חוטי הצמר והסריגה מקבלים מקום מרכזי, מראה החוט וצורת הסריגה מבליטים את המיוחדות שבפריט. בין אם זה סריגת צמות (cable), סריגה בסיסית (stockinette) או סריגה ארוגה (woven), אנחנו רוצים לראות את הכל, וככל שזה גדול יותר, ארוך יותר או דרמטי יותר - כן ייטב.

 

שחור ולבן

צבעים משתנים לפי האופנה, ולמרות שהצבע השחור תמיד נחשב פופולארי, הטרנד שאנחנו רואים השנה הינו שחור ולבן. מהמראה של אנג'לינה ג'ולי על השער של ווג ועד לתצוגות האופנה של בתי האופנה המובילים - דוגמאות בשחור ולבן הינן הצהרת האופנה האחרונה.

ומה יהיה צבע השנה? חברת Pantone ידועה בתחזיות שלה לגבי הצבעים הטרנדיים בכל שנה. עבור 2016 הצבעים שנבחרו לצבעים הטרנדיים הינם Rose Quartz ו Serenity. צבעים פסטליים ממשיכים לשלוט בלוח הצבעים כיון שהם נוחים לשילוב ונוטים לרכך את האוירה.

 

 

פרינג'

על פי פרסומים שונים מראה הפרינג' הינו הטרנד הגדול ביותר לאביב 2016.

תשאלו מה זה פרינג'? אולי יותר טוב להתחיל במה זה לא… זה לא רגיל, זה לא מתחנף, זה לא משעמם, זה לא ממסדי,. זה לא מסחרי, זה לא מנומס, זה לא מעונב. נראה לנו שהבנתם את הרעיון.

מראה הפרינג' נמצא בכל מקום - מהמובן מאליו, הפונצ'ו, ועד שמלות, נעליים, מגפיים ואפילו צעיפים. המראה הוא דרמטי, לא ממסדי ואפילו רטרו עם טוויסט מודרני. למעשה אין מגבלה לצורה שבה אפשר ללבוש פרינג' או אפילו לאורך שפרינג' יכול להיות.

 

המראה הסרוג

כולם רוצים להראות עם המראה הסרוג. אם אתם קונים סריגים הרי שמראה העיניים הסרוגות הוא חלק מהעיצוב של הסריג. העונה גם פריטים שאינם סרוגים מקבלים את המראה הסרוג כמו תיקים וכורסאות. הדבר מראה כי הסריגה הפכה למעשה לחלק מתרבות הפופ והשתלבה בכל זרמי העיצוב המרכזיים - מסריגה אורבנית ועד לתכונות צפיה בנטפליקס.

 

חוטים סופר עבים

למעשה, זה לא רק מראה הסריגה שנחשב אלא גם עובי החוט. מראה עיניים עבות ומודגשות (בסריגה) מתחיל לתפוס תאוצה בכל דוגמאות העיצוב לבית. העיצובים מקבלים נוכחות ועוצמתיות. בסריגה וקרושה, חוטים עבים גם עוזרים לסיום הסריגה בזמן קצר יותר. והיום יש גם מסרגות עד מידה 25 מ"מ שעוזרות במלאכה.

 

אריגה

אריגה הינה אומנות סריגה עם צמר ופריטים לתליה על הקיר הינם בין הפרוייקטים הפופולארים ביותר באריגה. אפילו לסורגים המתחילים קל לקחת נול סריגה בסיסי ולהתחיל ליצור יצירות אמנות לתליה. אבל אריגה לא מפסיקה בפריטים לתליה על הקיר, המראה הארוג פופולארי גם בפריטים לבית כמו ראנרים לשולחן או כריות וכן סלים וארנקים. אם אתם סורגים בוודאי תהנו מהדרכים החדשות להשתמש בחוטים שאתם אוהבים. באריגה ניתן להנות מעירוב של צמרים, מהטקסטורות השונות והמימדים של הפרוייקטים השונים.

קטגוריה: 
תיוגים: